Sign In | Create an Account | Welcome, . My Account | Logout | Subscribe | Submit News | Contact Us | Home RSS
 
 
 

High school lineup

January 27, 2013
Weirton Daily Times

(Games at 6 p.m. unless noted)

Monday

Girls' Basketball

Steubenville Central at Oak Glen, 7 p.m. (V)

John Marshall at Brooke

Buckeye Local at Edison

Bellaire at Harrison Central

Indian Creek at Union Local

New Philadelphia at Steubenville

Toronto at Madonna

Tuesday

Boys' Basketball

John Marshall at Oak Glen

Weir at Steubenville

Buckeye Local at Edison

Toronto at Madonna

Conotton Valley at Steubenville Central

Harrison Central at St. Clairsville

Wednesday

Boys' Basketball

Brooke at Wheeling Park

Girls' Basketball

Edison at Oak Glen

Buckeye Local at East Liverpool

Cambridge at Indian Creek

Wrestling

Barnesville, Magnolia at Shenandoah, 5:30 p.m.

Bellaire, Buckeye Local at Indian Creek, 6 p.m.

OHSAA Duals

Division II

(at Steubenville)

Region 12 Quarterfinals

Beaver Local vs. Tri-Valley, 6 p.m. (Mat 1)

Steubenville vs. Cambridge, 6 p.m. (Mat 2)

Region 12 Semifinal

Two winners, 20 min. following

Division III

(at Shadyside)

Region 21 Quarterfinals

Martins Ferry vs. Caldwell, 6 p.m. (Mat 1)

Shadyside vs. Belpre, 6 p.m. (Mat 2)

Region 21 Semifinal

Two winners, 20 min. following

Swimming

Dover at Steubenville, 6 p.m.

Thursday

Boys' Basketball

Steubenville at Weir

Girls' Basketball

Jefferson County Christian at Toronto, 6 p.m. (V)

Wheeling Park at Indian Creek, 7 p.m. (V)

Dover at Steubenville

Weir at Buckeye Local

Wrestling

Oak Glen at East Liverpool, 6 p.m.

Friday

Boys' Basketball

University at Brooke

Buckeye Local at Harrison Central

Madonna at Steubenville Central

East Richland Christian at Toronto

Edison at Indian Creek

Girls' Basketball

Magnolia at Oak Glen, 7 p.m. (V)

Saturday

Boys' Basketball

North Marion at Weir, 5:30 p.m.

Madonna at Bishop Donahue

East Fairmont at Oak Glen

Martins Ferry at Steubenville

Girls' Basketball

Cleveland East Tech at Steubenville, 1:30 p.m.

Weir at North Marion, 1:30 p.m.

Wrestling

Steubenville at St. Ed's

Panther Classic

(at Buckeye Local)

with Buckeley Local, Brooke, Oak Glen, Steubenville Central, Martins Ferry, Indian Creek, Edison, Weir, 10 a.m.

Swimming

Small School Invitational

(at East Liverpool)

with Edison, 2 p.m.

Cheering

OVAC Championships

(at WesBanco Arena)

TBD, 9:30 a.m.

 
 

EZToUse.com

I am looking for: