Sign In | Create an Account | Welcome, . My Account | Logout | Subscribe | Submit News | Contact Us | Home RSS
 
 
 

The Lineup

May 13, 2013
Weirton Daily Times

Today

Baseball

Ohio Division II

Sectional Final

(at Steubenville)

Edison vs. Steubenville, 5 p.m.

Ohio Division IV

Sectional Semifinal

(at Bridgeport)

Barnesville vs. Frontier, 4:30 p.m.

Toronto vs. St. John, 7 p.m.

Softball

Ohio Division II

Sectional Semifinal

(at Jefferson Lake State Park)

Steubenville vs. Beaver Local, 5 p.m.

Ohio Division III

Sectional Finals

(at St. Clairsville)

Harrison Central vs. Union Local, 5 p.m.

Bellaire vs. St. Clairsville, 6:30 p.m.

Ohio Division IV

Sectional Semifinals

(at Shadyside)

St. John vs. Frontier, 4:30 p.m.

Toronto vs. Bridgeport, 6 p.m.

Tuesday

Baseball

Ohio Division II

Sectional Final

(at Steubenville)

Cambridge vs. Beaver Local, 5 p.m.

Ohio Division IV

Sectional Semifinal

(at Bridgeport)

Steubenville Central vs. Beallsville, 4:30 p.m.

Shadyside vs. River, 7 p.m.

Softball

Ohio Division II

Sectional Final

(at Jefferson Lake State Park)

Edison vs. Buckeye Local

Ohio Division III

Sectional Finals

(at St. Clairsville)

Monroe Central vs. Steubenville Central, 5 p.m.

Martins Ferry vs. Shenandoah, 6:30 p.m.

Ohio Division IV

Sectional Semifinals

(at Shadyside)

Shadyside vs. Beallsville, 4:30 p.m.

River vs. Barnesville, 6 p.m.

Wednesday

Baseball

Ohio Division II

Sectional Final

(at Steubenville)

Indian Creek vs. Carrollton, 5 p.m.

Ohio Division IV

Sectional Semifinal/Final

(at Bridgeport)

Bridgeport vs. Barnesville-Frontier winner, 4:30 p.m.

Toronto-St. John winner vs. Shadyside-River winner, 7 p.m.

Softball

Ohio Division II

Sectional Final

(at Jefferson Lake State Park)

Indian Creek vs. Steubenville-Beaver Local winner

Ohio Division IV

Sectional Final

(at Shadyside)

Monday's winners

Thursday

Baseball

W.Va. Class AAA

Region One, Section One

Brooke at Wheeling Park, 5 p.m.

W.Va. Class A

Region One, Section One

(at Weirton)

Bishop Donahue vs. Wheeling Central, 5:30 p.m.

Ohio Division II

Sectional Final

(at Steubenville)

Harrison Central vs. Buckeye Local, 5 p.m.

Ohio Division IV

Sectional Final

(at Bridgeport)

Bridgeport/Barnesville-Frontier winner vs. Steubenville Central-Beallsville winner, 6 p.m.

Softball

W.Va. Class AAA

Region One Final

Wheeling Park at John Marshall, 5 p.m.

Ohio Division II

District Semifinal

(at Jefferson Lake State Park)

Edison-Buckeye Local winner vs. Indian Creek/Steubenville-Beaver Local winner, 5 p.m.

Ohio Division III

Sectional Final

(at St. Clairsville)

Monday's winners, 5 p.m.

Tuesday's winners, 6:30 p.m.

Ohio Division IV

Sectional Final

(at Shadyside)

Tuesday's winners

Friday

Baseball

W.Va. Class AAA

Region One, Section One

Brooke at Wheeling Park (If necessary), 5 p.m.

Ohio Division II

District Semifinal

(at Steubenville)

Edison-Steubenville winner vs. Cambridge-Beaver Local winner, 5 p.m.

Track and Field

W.Va. State Championships

(at Charleston)

Regional qualifiers, 2 p.m.

Saturday

Baseball

Ohio Division II

District Semifinal

(at Steubenville)

Indian Creek-Carrollton winner vs. Harrison Central-Buckeye Local winner, 2 p.m.

Track and Field

W.Va. State Championships

(at Charleston)

Regional qualifiers, 2 p.m.

 
 

EZToUse.com

I am looking for: